اقلام مورد نیاز آموزش گیتار

برنامه آموزشی برای دوره مقدماتی گیتار :

پیش از شروع دوره های آموزشی نیاز به تهیه ساز و چند وسیله مهم داریم که به شرح زیر می باشند :

۱- گیتار کلاسیک

 

بسیار مهم است که ساز هنرجو از ابتدا درست گزینش و خریداری شود ، ساز متفرقه و غیر استاندارد می تواند از هر لحاظ به هنرجو صدمه بزند ، چه مادی و چه معنوی .
برای شروع ما نیاز به یک ساز آماتور داریم که در عین حال باید استاندارد و مقرون به صرفه باشد . صرف هزینه زیاد در ابتدای کار از عهده بسیاری خارج است و این مسئله بستگی به همت و ریسک پذیری هنرجو دارد که آیا واقعا در این کار مصمم است یا خیر . به هر حال پیشنهاد می شود که در ابتدا سازی تهیه شود که یک انتخاب کاملا آگاهانه باشد و حداقل هنرجو را تا پایان سطح مقدماتی همراهی کند .
ساز پیشنهادی من می تواند یکی از این سازها باشد :

 

Yamaha c70
Yamaha c40
Aria Ak 80

۲-زیرپایی

 

وسیله بعدی که به آن نیاز داریم یک عدد زیرپایی می باشد .
برای شکل گیری درست و اصولی نوازندگی گیتار کلاسیک تهیه این وسیله الزامی می باشد .

 

۳-پوپیتر ( پایه نت)

 

هنرجو باید هنگام تمرین به راحتی کتاب و جزوه را در پیش روی خود و بدون خم کردن سر و گردن ببیند . پس بسیار مهم این که برای یک تمرین صحیح و بدون زحمت اضافی و غیر اصولی این وسیله را حتما تهیه کند .

 

۴ – کیف گیتار ( سافت کیس یا هارد کیس )

 

برای حمل و نقل گیتار خود نیاز به یک کیف مناسب داریم ، ترجیحا یک سافت کیس که دارای پوشش ضخیم و ضربه گیرهای مناسب باشد و همچنین بهتر است که جیب هایی برای قرار دادن جزوه و دفتر نت داشته باشد . برخی از سافت کیس ها جیب های کوچک دارند که جزوه داخل آن جای نمی گیرد و بهتر است پیش از خریداری این مورد در نظر گرفته شود .
اگر گیتار شما سازی گران قیمت ( منظور سازهایی مانند یاماها c40 , c70 و آریا ak30 و… نظایر آن نیست . گیتار های تمام چوب ، دست ساز ، اسپانیایی ، ژاپنی اصل … ) باشد ، به شدت توصیه می شود که از هارد کیس استفاده کنید . این سازها در مقابل تغییرات آب و هوا ، ضربه ، فشار … بسیار حساس می باشند و باید از آنها به خوبی محافظت شود .

 

۵ – دفتر نت

برای یادداشت مبانی اولیه و تمرین های نوشتنی مباحث نظری به این دفتر همواره نیاز داریم .

 

۶ – استند ( پایه گیتار )

 

این وسیله مکانی منظم و مرتب برای قرارگیری گیتار در خانه می باشد . باز و بسته کردن مکرر کیف گیتار و نداشتن جایی مشخص برای استقرار گیتار یکی از مسائلی است که برای جلوگیری از آن بهتر است نوازنده از اول یک استند ( پایه گیتار ) تهیه کند .

اشتراک گذاری مطلب :

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *